AZS i łuszczyca nie muszą utrudniać życia

AZS i łuszczyca nie muszą utrudniać życiaSucha, swędząca skóra, wypełniona bolesnymi krostami, to główne cechy atopowego zapalenia skóry oraz łuszczycy. Są to choroby o podłożu autoimmunologicznym, wynikające z zaburzeń w obrębie układu odpornościowego.

Ważnym czynnikiem, który pozwala skutecznie zniwelować problemy skórne, jest odpowiednia pielęgnacja zmienionej chorobowo skóry – w szczególności jej optymalne nawilżenie oraz natłuszczenie.

Jak rozpoznać AZS i łuszczycę?

Atopowe zapalenie to choroba, która dotyka zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, warto jednak pamiętać, że wystąpienie zmian chorobowych w okresie niemowlęcym lub we wczesnym dzieciństwie zapewnia realną szansę na ustąpienie objawów w okresie dojrzewania. Łuszczyca, niestety, towarzyszy człowiekowi przez całe życie, mimo tego, że obydwie choroby posiadają taką samą etiologię.

Atopowe zapalenie skóry manifestuje przede wszystkim bolesnymi i swędzącymi krostami, które mają charakter zaczerwienionych grudek i przypominają popękaną lub zmacerowana skórę. Ze względu na uciążliwy świąd, zmuszający poniekąd do drapania, w przypadku AZS istnieje zagrożenie zakażenia skóry gronkowcem.

Łuszczyca przejawia się w postaci szorstkich zmian grudkowych, które pokrywają się srebrzystą łuską. Zmiany skórne występują przede wszystkim w okolicach łokci, kolan, dłoni, stóp i pleców, a także na owłosionej skórze głowy. Świąd może występować, aczkolwiek nie musi.

Jak zniwelować dolegliwości skórne?

Osoby zmagające się z łuszczycą i AZS muszą dbać zarówno o odpowiednią dietę, jak i prawidłową higienę i pielęgnację ciała. Szczególnie ważne jest stosowanie delikatnych detergentów, środków myjących oraz pielęgnacyjnych. Pożądanym kosmetykiem jest krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę, który delikatnie natłuszcza i nawilża zmienioną chorobowo skórę, także w głębszych warstwach, niwelując tym samym uciążliwy świąd oraz suchość skóry.

Krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę to kosmetyk dermatologiczny, produkowany na bazie naturalnych komponentów, całkowicie bezpiecznych dla delikatnej i wrażliwej skóry.