Czy są kredyty na dowolny cel?

Czy są kredyty na dowolny cel?Nie wszystkie osoby są zainteresowane kredytami celowymi. Są też i takie osoby, które pożyczając od banku pieniądze nie chcą się tłumaczyć, na co są im one potrzebne. Wszystkie te osoby zadają więc pytanie: czy są w bankach dostępne kredyty na dowolny cel? Otóż takie instrumenty finanse są dostępne praktycznie w każdym banku. Do tego kredytów na dowolny cel jest kilka.

Kredyt gotówkowy: najbardziej popularny kredyt na dowolny cel

Kredyt gotówkowy jest przykładem kredytu na dowolny cel. Jest on bardzo popularny, gdyż można go otrzymać nawet przy niewielkich dochodach. Kredyt gotówkowy można dostać w każdym banku pod warunkiem posiadania zdolności i dobrej historii kredytowej. W przypadku kredytu gotówkowego kredytobiorca nie musi deklarować, na co potrzebuje pieniędzy udzielonych przez bank. Może je wydać na remont mieszkania, wycieczkę z biurem podróży, zakup nowych mebli, spłacanie starych długów. Kredyt gotówkowy to także minimum formalności i szybki przelew na konto po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.

Karta kredytowa

Linię kredytową udostępnioną przez bank na karcie kredytowej również można nazwać kredytem na dowolny cel. W tym przypadku banku również nie interesuje na co właściciel karty wydaje pieniądze przyznane mu w ramach limitu. Karta kredytowa nie jest związana z rachunkiem osobisty. Wniosek o jej wydanie można złożyć więc w dowolnym banku. Podobnie, jak kredyt gotówkowy, kartę kredytową mogą otrzymać tylko osoby o stałych dochodach. Tylko od właściciela karty zależy, czy wykorzysta cały udostępniony przez bank limit. Zadłużenie na karcie kredytowej, które zostanie spłacone w okresie bezodsetkowym to najtańszy rodzaj bankowego kredytu: bank nie dolicza  tym czasie odsetek! Kredytem na dowolny cel można także nazwać kredyt odnawialny. Działa on podobnie do kart kredytowych. Jest rozwiązaniem najtańszym na rynku kredytów bankowych.

Bankowe kredyty to produkty cieszące się bardzo dużą popularnością. Klienci interesują się nie tylko kredytami celowymi (na przykład samochodowym), ale także tymi na dowolny cel.