Czy wykupując ubezpieczenie na życie, uda nam się zaoszczędzić?

Czy wykupując ubezpieczenie na życie, uda nam się zaoszczędzić?Kupowanie polis na życie staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Polisy te stanowią poważne zabezpieczenie, w wielu sytuacjach są bardzo przydatne. Osoby, które wykupują ubezpieczenie na życie chciałyby płacić, jak najmniejsze składki. Czy można zaoszczędzić na polisie na życie?

Zdecydowana większość ludzi młodych uważa, że nie muszą się spieszyć z wykupowaniem polisy na życie. Ale osoby, które kupują ubezpieczenie w młodym wieku mają szansę na płacenie niższych składek. Dlaczego? Zwyczajem towarzystw ubezpieczeniowych jest ocena ryzyka, której dokonują analizując ankietę medyczną. Ankietę musi wypełnić każdy. Zazwyczaj jest tak, że stan zdrowia osób młodych jest lepszy niż osób starszych, czy w wieku średnim. Dlatego w ich przypadku ubezpieczyciele nie stosują zwyżki składki.

Jak ubezpieczyciel liczy wiek?

Firmy ubezpieczeniowe stosują tutaj bardzo różne praktyki, każda firma może ten wiek liczyć inaczej. Dla jednych ważna będzie dokładna data urodzenia, dla innych ważniejszy będzie rok urodzenia. Od tego, w jaki sposób nasz ubezpieczyciel liczy wiek zależy także wysokość opłacanej składki.

Na jaki okres zawrzeć umowę?

To jedno z podstawowych pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć w związku z decyzją o wykupieniu ubezpieczenia na życie. Im jesteśmy młodsi, tym okres, na jaki podpiszemy umowę może być dłuższy. Nie ma żadnych przeszkód, aby osoby bardzo młode zawarły umowę nawet na trzydzieści lat. Zdarza się, że ubezpieczenie na życie kupujemy jako zabezpieczenie bankowego kredytu. Wtedy umowę ubezpieczenia może zawrzeć tylko na taki okres, na jaki zaciągnęliśmy kredyt.

Porównujmy oferty

Liczba firm ubezpieczeniowych, które działają w Polsce jest bardzo duża. Wszystkie mają w ofercie ubezpieczenia na życie. Aby przyciągnąć klientów muszą więc różnicować składki. Dlatego podejmując decyzję o ubezpieczeniu się warto poznać oferty więcej niż tylko jednej firmy. Możemy w ten sposób wybrać jednocześnie dobrą i stosunkowo tanią polisę.