Dlaczego płacimy ubezpieczenia komunikacyjne?

Dlaczego płacimy ubezpieczenia komunikacyjne?Opłata za ubezpieczenia komunikacyjne nie wzięła się znikąd. W momencie, kiedy samochody stały się czymś całkiem normalnym, nasze miasta stały się coraz bardziej zatłoczone. Dzisiaj tak naprawdę większość ludzi ma samochody, a to oznacza, że ilość przejeżdżających każdego dnia przez miasta aut jest zawrotna. Ścisk, duże prędkości i słaby stan nawierzchni doprowadzają do wypadków, stłuczek, kolizji, drobnych zadrapań parkingowych i innych problemów. To natomiast wymusza konieczność płacenia za wszystkie te zdarzenia. Dlatego też w momencie, kiedy mamy OC samochodu, nie musimy się przejmować o to, że przyjdzie nam zapłacić za szkodę, którą komuś wyrządziliśmy, bo taka sytuacja po prostu nie zaistnieje.

Wypłata rekompensaty

To natomiast zniesie z nas konieczność ponoszenia niejednokrotnie bardzo dużych wydatków. Dlatego też nie dziwi fakt, że ubezpieczyciele podchwycili w tym pomysł na to, żeby po prostu zarobić i uruchomili różnego rodzaju ubezpieczenia komunikacyjne. Płacimy je dlatego, żeby nie musieć ponosić bardzo dużych wydatków związanych z koniecznością zrekompensowania komuś szkody. Do wypadków i kolizji dochodzi naprawdę każdego dnia. Jedne są poważne, inne mniej, ale każde tak naprawdę wiążą się z jakimiś wydatkami. Dlatego też trzeba starać się te wydatki ograniczyć. Przykładowo dana osoba płaci na rok 500 zł za podstawowe ubezpieczenie i w tym czasie powoduje kolizję z innym autem, generują stratę w wysokości powiedzmy 15 tysięcy złotych.

Kosztowne ubezpieczenie

Gdyby nie było ubezpieczenia, to taka osoba musiałaby te pieniądze zapłacić, a przecież niekoniecznie dysponuje taką kwotą. Dlatego też nie dziwi fakt, że znacznie bardziej opłaca się po prostu wykupić stosowny pakiet ubezpieczeniowy i nie ponosić aż takich dużych wydatków. Co prawda można przez całe życie nie zrobić żadnej, nawet najmniejszej stłuczki, ale zdarzają się osoby, które wyjadą raz i skasują auto za kilkaset tysięcy złotych. Ubezpieczenie auta natomiast spowoduje, że nic za to nie będą musieli zapłacić. Całą cywilną odpowiedzialność weźmie na siebie ich ubezpieczyciel, z którym podpisali umowę.