preload preload preload preload preload preload

Warning: file_get_contents(http://search.twitter.com/search.atom?q=from:zser&rpp=1) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 410 Gone in /home/wdz1/domains/ab-ubezpieczenia.pl/public_html/wp-content/themes/silveroak/includes/rsstweet.php on line 20
0 komentarzy | Cze 28, 2016

Koszty ubezpieczenia a uprawianie ekstremalnego sportu

W związku ze zwiększonym ryzykiem wypadku i powstania szkody ubezpieczenie turystyczne dla osoby, która uprawia sport o wysokim ryzyku lub też ekstremalny na pewno będzie droższe.

Musisz pamiętać, że nie należy podawać nieprawdy towarzystwu ubezpieczeniowemu – wtedy polisa turystyczna nie będzie stanowiła kompleksowej ochrony, a ponadto odszkodowanie nie będzie przysługiwało osobie ubezpieczonej. Musimy również zdawać sobie sprawę z faktu, że ubezpieczyciel będzie miał pełne prawo do zerwania umowy.

Ubezpieczanie OC a sport wysokiego ryzyka

Ubezpieczenie oc w polisie turystycznej zwykle nie przewiduje ochrony finansowej obowiązującej na skutek powstania szkód u osoby trzeciej w wyniku uprawiania przez ubezpieczonego sportu wysokiego ryzyka lub ekstremalnego. Jeśli więc masz w planach uprawiać po raz pierwszy sport wysokiego ryzyka, to zdecydowanie powinieneś poddać się badaniom lekarskim, które będą w stanie stwierdzić, że nie masz żadnych przeciwwskazań do uprawiania podobnego sportu.

Wymagane badania lekarskie

Dlaczego zatem należy wykonać odpowiednie badania? Okazuje się, że jeśli po wypadku zostanie potwierdzone, że w związku z Twoim stanem zdrowia nawet nie powinieneś próbować eksperymentować ze sportami wysokiego ryzyka to możesz być pewien, że nie dostaniesz od ubezpieczyciela odszkodowania. Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że ubezpieczyciel powinien zapewnić Ci dostęp do Centrum Alarmowego. Jedna z firm ubezpieczeniowych, która w swoje ofercie posiada taki produkt jak ubezpieczenie turystyczne zapewnia swoim klientom usługi informacyjno-turystyczno-rekreacyjne. Centrum Alarmowe odpowiada również za organizację pomocy poszkodowanemu w wypadku.

Podobne wpisy:

  1. Polisa na życie a uprawianie sportów ekstremalnych
  2. Ubezpieczenie turystyczne a uprawianie sportów wodnych
  3. Sporty zimowe, a bezpieczeństwo
  4. Koszty leczenia za granicą
  5. Sport, a ubezpieczenie turystyczne