Koszty użytkowania samochodu

Koszty użytkowania samochoduMówi się, że samochód to prawdziwa skarbonka, bo za ten komfort użytkowania musimy naprawdę wiele płacić i tak jest naprawdę, bowiem w sytuacji, kiedy kupujemy auto i bardzo dużo na nie wydajemy, to dopiero początek naszych wydatków. Później wiele będzie kosztowała także sama jego eksploatacja. Dzieje się tak dlatego, że na każdą rzecz, związaną z wyposażeniem auta będziemy musieli wyłożyć odpowiednią ilość pieniędzy i to zazwyczaj dość dużą ilość. Ubezpieczenie auta kalkulator pokazuje nam, ile będzie kosztowała sama polisa.

Wiek pojazdu

Im auto jest nowsze i droższe, tym większy będzie koszt polisy i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jednocześnie jeżeli będziemy chcieli dokupić dodatkowe ubezpieczenia, to koszta te będą jeszcze wyższe. Przykładowo takie standardowe, niedrogie auto będzie nam rok kosztowało 800 zł za samo OC przy średnich zniżkach. Dodatkowo, kiedy będziemy chcieli do tego dokupić ubezpieczenie AC, to wygeneruje to dodatkowy koszt rzędu 200 zł. Mamy już tysiąc złotych. Dalej jest kwestia tankowania samochodu. Przypuśćmy, że dane auto ma silnik 1.8 w benzynie i spala 7 litrów ma mieście i ok. 9-10 na trasie. Przy obecnej cenie benzyny, czyli jakichś 4.20 zł za litr, 100 km na trasie kosztuje nas jakieś 29 zł, natomiast 100 km w mieście aż 38 zł. Tak więc cały bak starczy nam na nie całe 700 km na mieście i będzie nas kosztował niemalże trzysta złotych.

Koszty przeglądu

Dodatkowo mamy jeszcze koszty przeglądu, bo przecież ubezpieczenie OC AC to nie wszystko. Mamy jeszcze koszt mycia auta, wymiany opon, woskowania, napraw awarii, amortyzacji i tak dalej. To są ogromne wydatki, nawet przy dość małej jeździe. Dlatego też nie dziwi fakt, że każdy szuka oszczędności w ubezpieczeniu, żeby chociaż minimalnie te wydatki ograniczyć. Auto to skarbonka, a kiedy jeszcze jest drogie i dużo kosztują nas jego serwisy w AC, kiedy jest z górnej półki i części są drogie lub kiedy chcemy je sobie jakoś stuningować, to wtedy koszty są naprawdę ogromne. Jednakże tyle trzeba płacić za standard posiadania własnego, fajnego samochodu.