preload preload preload preload preload preload

Warning: file_get_contents(http://search.twitter.com/search.atom?q=from:zser&rpp=1) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 410 Gone in /home/wdz1/domains/ab-ubezpieczenia.pl/public_html/wp-content/themes/silveroak/includes/rsstweet.php on line 20
0 komentarzy | Cze 26, 2016

Okres karencji w ubezpieczeniach turystycznych

Na ubezpieczenie turystyczne zwykle decydujemy się w ostatniej chwili przed wyjazdem. Z kolei ochrony ubezpieczeniowej oczekujemy natychmiast, już w momencie wyjazdu.

Zdarza się jednak, że w niektórych sytuacjach ubezpieczyciel zastrzega sobie, że ubezpieczenie podróżne zacznie działać dopiero po pewnym czasie. Jest to tzw. okres karencji. W praktyce może to oznaczać tyle, że za szkody ubezpieczyciel nie weźmie żadnej odpowiedzialności. Należy zatem dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, aby wiedzieć, czego można spodziewać się po swojej polisie.

Czym jest karencja?

Pamiętaj, że karencja to okres wyczekiwania, który następuje bezpośrednio po zawarciu polisy – trwa zwykle od 2 do 6 dni. W tym czasie ochrona ubezpieczeniowa, mimo opłaconej składki, nie będzie działać. Podejmując decyzję o wyborze produktu oferowanego przez firmy ubezpieczeniowe dla osób podróżujących należy zdawać sobie sprawę z faktu, że ustalają one karencję dla osób, które w momencie kupna polisy przebywają już poza granicami Polski. Zabieg ten ma na celu uniemożliwienie zakupu polisy po powstaniu szkody.

Kiedy nie obowiązuje karencja?

W części towarzystw nie obowiązuje karencja przy przedłużaniu umowy ubezpieczeniowej. Aby jednak lepiej zrozumieć zasady działania karencji należy zapoznać się z informacjami zawartymi w tym ważnym dokumencie jakim są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Zdając sobie sprawę z tego typu kwestii będziemy mogli wpłynąć na wybór rozwiązania, które nie pociągnie za sobą tak poważne konsekwencje jak brak ochrony w początkowych dniach wyjazdu. Na pewno nie warto zostawiać tego tematu na ostatnią chwilę. Konieczne staje się zadbanie już wcześniej o wybór produktu oferowanego przez firmę ubezpieczeniową. Jest to bardzo ważną kwestią wobec czego nie zapominajmy o niej ani na moment. Ubezpieczenie podróżne znajduje się obecnie w większości ofert firm ubezpieczeniowych, które prosperują na rynku.

Podobne wpisy:

  1. Okres karencji w ubezpieczeniach turystycznych
  2. Ubezpieczenie turystyczne: okres karencji
  3. Ubezpieczenie na życie – co oznacza karencja?
  4. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach turystycznych?
  5. Sytuacje, w których ubezpieczyciel nie wypłaci nam należności z tytułu ubezpieczenia nieruchomości