preload preload preload preload preload preload

Warning: file_get_contents(http://search.twitter.com/search.atom?q=from:zser&rpp=1) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 410 Gone in /home/wdz1/domains/ab-ubezpieczenia.pl/public_html/wp-content/themes/silveroak/includes/rsstweet.php on line 20
0 komentarzy | Mar 12, 2018

Pomysł na pokój dla dziewczynki

Pomysł na pokój dla dziewczynki

Dylematem wielu rodziców jest wybranie odpowiedniej tonacji kolorystycznej w pokoju przeznaczonym dla dziewczynki. Jakie kolory sprawdzą się najlepiej? Jaki pomysł na pokój dla dziewczynki sprawdzi się najlepiej?


Różowy pokój dla dziewczynki

Większość dziewczynek , szczególnie tych najmłodszych, lubi kolor różowy. Stąd też spora część dziewczęcych pokoi utrzymana jest w tej właśnie tonacji kolorystycznej. Różowy kolor może wydawać się trochę za słodki. Można go jednak trochę stonować wprowadzając dodatki w innych kolorach. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest pomalowanie jednej ze ścian farbą tablicową. Dzięki niej ściana zamieni się w tablicę, na której dziecko będzie mogło swobodnie rysować. Pozostałe ściany warto ozdobić ulubionymi postaciami z bajek lub zwierząt.

Nie tylko róż

Mimo że róż jest kolorem wyjątkowo często spotykanym w pokojach dla dziewczynek, nie znaczy to, że inne kolory się nie sprawdzą. Równie dobrze w dziewczęcych pokojach sprawdzają się inne jasne, rozbielone (pastelowe) kolory, jak również np. miętowy, szary czy niebieski pokój dla dziewczynki. Każdy pokój stanie się bardziej przytulny, jeśli znajdą się w nim nie tylko niezbędne meble, ale także kolorowe poduszki i pudła na zabawki. Wszystkie dodatki, które znajdą się w pokoju powinny pasować do tonacji kolorystycznej, która jest dominująca.

Jaką farbą wybrać?

Decydując się na pomalowanie ścian w pokoju dla dziewczynki, bardzo ważną kwestią jest wybranie odpowiedniej farby. W pokojach dla małych dziewczynek najlepiej sprawdzi się farba, która jest odporna na zmywanie. Farba powinna być także nieszkodliwa, nie może wywoływać u dziecka alergii. Stąd też dobrym wyborem są farby z atestem specjalnie przeznaczone do dziecięcych pokoi.

O czym jeszcze pamiętać?

W przypadku maluszków to rodzice decydują o tym, jak będzie wyglądał pokój ich córki. Ale w przypadku urządzenia pokoju dla dziewczynki w wieku przedszkolnym warto ją zapytać o zdanie. Pamiętajmy, że pokój ma podobać się dziecku, a nie rodzicom. Rodzice mogą pewne rozwiązania podpowiedzieć, ale w żadnym wypadku nie powinni narzucać swojego zdania.

Brak podobnych postów