Pożyczamy pieniądze na wakacje

Pożyczamy pieniądze na wakacjeGromadzenie oszczędności wciąż przekracza możliwości wielu osób w naszym kraju. W takiej sytuacji przed wakacjami dużym zainteresowaniem cieszą się bankowe kredyty. Jaka jest wakacyjna oferta banków?

Kredyt gotówkowy

Środki z tego kredytu mogą zostać przeznaczone na dowolny cel, jest to więc instrument finansowy, który można wykorzystać do sfinansowania wakacyjnego wyjazdu. Wnioski o przyznanie kredytu gotówkowego rozpatrywane są bardzo szybko; coraz częściej banki ograniczają też liczbę dokumentów. Środki przelewane są na konto wnioskodawcy w ciągu kilkudziesięciu godzin od złożenia wniosku. Coraz częściej wśród ofert można znaleźć bardzo atrakcyjne propozycje; w wielu przypadkach RRSO wynosi bowiem 0 procent.

Kredyt specjalny

Specjalne wakacyjne kredyty pojawiają się w ofercie banków już na kilka miesięcy przed szczytem wakacyjnych wyjazdów. To oferta skierowana głównie do tych klientów, którzy nie dysponują oszczędnościami, które mogą przeznaczyć na sfinansowanie letniego wypoczynku.  Przypadku kredytów „Na wakacje” przed złożeniem podpisu na umowie koniecznie trzeba sprawdzić, jak wysoka jest Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania. RRSO w przypadku dedykowanego kredytu może być takie samo albo niższe niż zwykłego kredytu gotówkowego. Może też być wyższe. Warto więc porównać RRSO w obu tych kredytach. Dla kredytobiorcy bardziej korzystny jest kredyt z niższą Roczną Rzeczywistą Stopą Oprocentowania. RRSO jest wskaźnikiem, w którym uwzględnione zostały wszystkie koszty ponoszone przez kredytobiorcę. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania zawiera nie tylko oprocentowanie nominalne, ale także pobieraną przez bank prowizję i ewentualne ubezpieczenie kredytu.

Bankowym kredytem – gotówkowym lub dedykowanym – można sfinansować wypoczynek indywidualny. Środki z kredytu można przeznaczyć także na wyjazd z biurem podróży. Przed podpisaniem umowy trzeba uważnie przyjrzeć się propozycjom banków. Promocyjne oferty kredytów nie zawsze w rzeczywistości są naprawdę atrakcyjne dla kredytobiorców.