Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Z roku na rok coraz większa liczba Polaków decyduje się na wykup prywatnego ubezpieczenia. Indywidualne ubezpieczenie zdrowotne to dla nich bowiem gwarancja, że w przypadku zaistnienia potrzeby leczenia, nie będą oni zmuszeni do oczekiwania w kolejkach czy leczenia się w warunkach, które nie spełniają ich oczekiwań.

Jak działa prywatne ubezpieczenie?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotnePrywatna praktyka lekarska jest coraz bardziej powszechna w naszym kraju, a indywidualne ubezpieczenie zdrowotne bardzo często możemy otrzymać nawet jako część wynagrodzenia w prywatnych firmach. Zasada działania jest tutaj bardzo prosta. Pacjent wykupuje stosowny pakiet, w którym najczęściej w perspektywie roku ma do dyspozycji możliwość skorzystania z usług danej ilości specjalistów, czy rekompensaty za określoną liczbę godzin, czy dni spędzonych w szpitalu. Jedne co należy zrobić to wybrać odpowiednią formułę ubezpieczenia i co miesiąc opłacać składki we wskazanej przez towarzystwo ubezpieczeniowe wysokości. Brak opłacanych składek wiąże się oczywiście z brakiem ubezpieczenia. To jak szerokie jest ubezpieczenie, zależy od naszych potrzeb i indywidualnych możliwości. Im jest ono bardziej szerokie, tym składka będzie wyższa. Może ona wynosić od kilkunastu złotych miesięcznie nawet do kilkuset złotych. Tutaj mówimy o polisach, które gwarantują nam pełen pakiet ubezpieczenia, także te związane z chorobami nowotworowymi.

Zalety i wady

Największą zaletą indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego jest oczywiście natychmiastowy dostęp do danej usługi medycznej i brak konieczności stania w kolejkach czy to w zakresie zapisów, czy potem oczekiwania na wykonanie zabiegu. W niektórych przypadkach nasz problem może być nawet rozwiązany tego samego dnia, a i komfort obsługi jest tutaj wyższy niż w państwowych przychodniach. Wiele osób chwali też sobie prywatne ubezpieczenie z racji możliwości występowania jako pełnoprawny klient, a nie pozostawanie w roli petenta. Wadą ubezpieczeń prywatnych jest ich koszt. Niestety oferty, które gwarantują nam pełną ochronę, są bardzo kosztowne i przekraczają zdecydowanie wysokość składki na ZUS.

Sprawdź też: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-na-zycie/pakiet-bezpieczenstwa