Ubezpieczenie AC – czy warto?

Ubezpieczenie AC - czy warto?

Niektórzy twierdzą, że nie warto. Przecież skoro ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe, to siłą rzeczy nie jest czymś potrzebnym. Taki tok myślenia ma niby sens – skoro wielu Polaków jeździ bez dodatkowego ubezpieczenia, to niby dlaczego nie dołączyć do owego grona?

Pamiętajmy jednak o tym, że nie zawsze bycie przeciętnym Kowalskim na rację bytu. Co jak co, ale jednak jeżeli jesteśmy faktycznie kierowcami na poziomie, to nieobowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne powinno nas interesować.

Spij spokojnie

Przede wszystkim trzeba obalić fakt, że nie jest ono nam potrzebne, bo nie ma dużego ryzyka, iż będziemy potrzebowali pomocy ubezpieczyciela. A nawet jeżeli taka pomoc będzie potrzebna, to najzwyczajniej w świecie nie zostanie ona udzielona. Cóż, ubezpieczyciele nie robią nam łaski, jeżeli opłacamy regularnie składki AC, jesteśmy normalnymi klientami, to bez najmniejszego cienia wątpliwości powinniśmy docenić ich bardzo duże znaczenie. Naprawdę nie znamy dnia ani godziny – może spowodujemy poważny wypadek, może nasze auto zostanie skradzione, może zostanie poważnie zniszczone? Możliwości jest bardzo dużo – w mediach informuje się tylko o poważnych wypadkach, a każdego dnia dochodzi do setek mniej bądź bardziej poważnych zdarzeń.

Oszukać przeznaczenie

Oczywiście, my sobie pewnie myślimy często, że to nas nie dotyczy, przecież jesteśmy farciarzami, których nic nie jest w stanie zniszczyć. Na pewno takie myślenie nie świadczy o nas dobrze, chociaż z drugiej strony, bardzo dobrze, iż mamy tak wysokie mniemanie o sobie, jesteśmy takimi optymistami. Trzeba zwrócić także swoją uwagę na to, że przecież pod wieloma względami oferta ubezpieczalni się zmienia. To znaczy, jeżeli dzisiaj wykupimy ubezpieczenie, to będziemy mieli prawo do zniżek. Generalnie ubezpieczyciele zdają sobie sprawę z tego, iż polscy kierowcy stosunkowo niechętnie sięgają po pieniądze do kieszeni, a więc siłą rzeczy wprowadzają interesujące udogodnienia, które będą skłaniały kierowców do tego, aby mimo wszystko wykupić nieobowiązkową polisę. Warto!