Ubezpieczenie komunikacyjne – nigdy o nim nie zapominajmy

Ubezpieczenie komunikacyjne - nigdy o nim nie zapominajmyTo się wydaje całkowicie normalne – jak można w ogóle zapomnieć o ubezpieczeniu komunikacyjnym? Ciężko zapomnieć o ubezpieczeniu OC, bo jeżeli nawet zapomni się nam przedłużyć umowę – a może chcemy zmienić ubezpieczyciela, to wtedy ubezpieczenie jest automatycznie odnawiane.

Niektórzy jednak zapominają o znaczeniu ubezpieczenia – czyli jeżdżą bez obowiązkowej polisy, zdając sobie doskonale sprawę z tego, że to bardzo mało poważne.

Nie masz OC? Narazasz sie na klopoty

 

Pamiętać trzeba o tym, aby nie robić tego, bo w przeciwnym razie czekają nas spore problemy. A już na pewno wyjeżdżanie na dłuższe trasy nie ma sensu – po prostu prosimy się o kłopoty. Na krótsze zresztą też – w końcu co największej ilości wypadków na drogach dochodzi niedaleko miejsca zamieszkania – wbrew pozorom. Trzeba jednak docenić również nieobowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne. Naprawdę nie wydaje się, aby coś co nie jest co prawda obowiązkowe, mogło być przez nas w jakikolwiek sposób deprecjonowane.

Warto zainteresowac sie dodatkowymi ubezpieczeniami

 

Co prawda wielu Polaków nie trzeba przekonywać do tego, że także te nieobowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne są godne zainteresowania, ale niestety jest tak, że często nie doceniamy ich znaczenia. A kiedy doceniamy? A na przykład wtedy, gdy okazuje się, iż powiedzmy wycieraczki są w naszym aucie do wymiany. A wystarczyło wykupić tanie ubezpieczenie wycieraczek, dzięki czemu, w przypadku ich uszkodzenia, na przykład na skutek ataku wandali, najzwyczajniej w świecie dostaniemy pieniądze. Nie wspominając o kradzieżach samochodów, które niestety nie są znowu takie rzadkie. Nie słyszy się ostatnio o tylu kradzieżach aut co w pierwszej dekadzie polskiej demokracji, ale fakty są takie, że bez najmniejszego cienia wątpliwości ubezpieczenie komunikacyjne jest potrzebne do tego, aby móc spać spokojniej. Nie panikujmy generalnie, nie zakładajmy najgorszego, przecież życie wcale nie jest takie ciężkie. Z drugiej zaś strony, róbmy wszystko co w naszej mocy, aby ubezpieczyć się na przyszłość. Po co być Polakiem mądrym po szkodzie?