Ubezpieczenie opon i szyb samochodowych

Ubezpieczenie opon i szyb samochodowychUbezpieczenia komunikacyjne najczęściej kojarzą nam się z obowiązkową polisą OC i ewentualnie nieobowiązkowym ubezpieczeniem auto-casco. Jednak rynek zmienia się dynamicznie, klienci oczekują nowych rozwiązań, wobec czego oferowane są coraz to nowe ubezpieczenia.

Jednym z wartych uwagi projektów, wdrożonych przez niektóre towarzystwa w ostatnich latach, jest ubezpieczenie opon oraz szyb samochodowych. Nierzadko zdarza się, że najedziemy na coś, co uszkodzi naszą oponę. Szczególnie często zdarza się to osobom, które dużo jeżdżą po drogach powiatowych i gminnych, a także szutrówkach.

Duże miasta

Ale nawet w dużych miastach możemy wjechać w rozbitą butelkę lub jakiś metalowy przedmiot na ulicy, który spowoduje trwałe zniszczenie opony. Być może da się taką oponę jeszcze naprawić, ale jeśli rozcięcie jest znaczne, trzeba będzie wymienić ją na nową. Jedna i druga opcja kosztuje spore pieniądze. Dzięki assistance opony nie musimy się tym martwić. Uszkodzone opony zostaną naprawione za pieniądze towarzystwa ubezpieczeniowego, a dodatkowe opłaty wynoszą tylko kilkadziesiąt złotych rocznie. Warto zapytać u przedstawiciela ubezpieczeniowego, czy nasze towarzystwo oferuje taką usługę, a jeśli tak – warto z niej skorzystać.

Ciekawy wariant ubezpieczeń

Inny ciekawy wariant nietypowych ubezpieczeń to ubezpieczenie szyb samochodowych. Szyby mogą zostać uszkodzone w różnych okolicznościach. Od niewielkich odprysków od kamieni, które z czasem zamienią się w pęknięcia, uszkodzeń wynikających z aktów wandalizmu. Jak łatwo z tego wywnioskować, takie ubezpieczenie w szczególności zainteresuje osoby dużo jeżdżące po autostradach, gdzie podczas dużych prędkości każdy kamień wyrzucony w powietrze spod kół innego samochodu może spowodować uszkodzenie szyby. Zainteresowane będą też osoby, które trzymają samochód na publicznym, niestrzeżonym parkingu, ponieważ w takich miejscach może dochodzić do aktów wandalizmu. Ubezpieczenie szyb samochodowych oferowane jest przez coraz większą ilość towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego warto zorientować się, czy nasz ubezpieczyciel również ma je w ofercie.