Ubezpieczenie turystyczne, a ciąża

Jeśli jesteś w ciąży, a masz w planach zagraniczny wyjazd to musisz pamiętać o tym, że ochrona ubezpieczeniowa dla kobiet w ciąży jest w polisach bardzo mocno ograniczona. Różnice pomiędzy ofertami są ogromne. Ubezpieczenie turystyczne dla kobiet w ciąży to wciąż niszowy produkt, który znajduję się w ofertach kilku ubezpieczycieli prosperujących na rynku.

Zdecydowana większość towarzystw ubezpieczeniowych nie odpowiada za zdarzenia, jakie są związane z ciążą powyżej 32 tygodnia. Musimy również zdawać sobie sprawę z faktu, że część ubezpieczycieli bardzo mocno ogranicza swoją odpowiedzialność do jednej wizyty lekarskiej i niezbędnego transportu do wysokości 100 euro.

Koszty porodu

Z kolei inni pokrywają wyłącznie koszty przedwczesnego porodu, a jeszcze inni oferują pełne pokrycie wszelkich wydatków do wysokości wykupionej w polisie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia. Każdy przypadek związany jest z nagłym pogorszeniem się stanu zdrowia kobiety ciężarnej. Dzięki ubezpieczenie oc kalkulator masz możliwość dokonania porównania ofert znajdujących się na rynku. W ten sposób możliwe staje się dokonanie wyboru najlepszego rozwiązania ze wszystkich możliwych wobec czego warto jest zdawać sobie z tego sprawę. Jeśli w chwili wyjazdu Twoja ciąża przekroczy 32 tydzień?

Przemyślana decyzja o ubezpieczeniu

Jeżeli tak to nie podejmuj decyzji o wyborze ubezpieczenia zbyt pochopnie. Dokładnie przeanalizuj oferty znajdujące się na rynku, a w ten sposób zyskasz pewność, że dokonasz najlepszego wyboru ze wszystkich możliwych. W ramach opieki firmy, jesteś objęta ochroną aż do 36 tygodnia ciąży – takie propozycje znajdują się na rynku. Ważne, abyś poważnie podeszła do analizy dostępnych możliwości. Wiele cennych informacji możesz pozyskasz na forach dyskusyjnych, gdzie będziesz mogła zasięgnąć opinii osób posiadających w temacie doświadczenie.