Zagrożone mieszkanie i ubezpieczenie

Zagrożone mieszkanie i ubezpieczenieWydawać by się mogło, że mieszkania są znacznie mniej niż domy narażone na nieoczekiwane wypadki, ale wcale tak nie jest. Ogólnie możemy wyróżnić dwa zasadnicze typu sytuacji, które występują bardzo często, a które bez ubezpieczenia mogłyby być po prostu tragiczne w skutkach. Pierwszym tego rodzaju zdarzeniem jest zalanie. Do zwykłego zalania na skutek powodzi może dojść, jeżeli nasze mieszkanie znajduje się na parterze, jeżeli natomiast mieszkamy na piętrze, to może się zdarzyć, że zaleje nas sąsiad. Ubezpieczenia mieszkania chronią przed taką sytuacją, to jest na wypadek niekorzystnego zdarzenia ubezpieczyciel zobowiązuje się oszacować straty, a następnie wedle swoich wyliczeń wypłacić nam stosowną sumę odszkodowania.

Pakiety ubezpieczeniowe

Polisy ubezpieczeniowe dla mieszkań opiewają zawsze na jakieś konkretne sumy. Oznacza to, że całkowite zniszczenie mieszkania to pełna suma ubezpieczenia, natomiast szczątkowe zniszczenia to część tej kwoty. Dlatego też za każdym razem mieszkanie musi odwiedzić stosowny rzeczoznawca, który powołany jest u ubezpieczyciela i na podstawie jego ekspertyzy zasądzone zostanie, czy i ile odszkodowania należy się właścicielowi mieszkania za jego zalanie. Tak więc czy zalany został tylko budynek, czy też dodatkowe sprzęty i wyposażenie też zostało zniszczone i tak dalej. Drugą opcją, przy której przydaje się ubezpieczenie mieszkania online jest pożar i tutaj wszystko działa na dokładnie takich samym zasadach.

Wypłata odszkodowania

Jeżeli pożar trawi wszystko doszczętnie, zostaje wypłacone pełne odszkodowanie, jeżeli natomiast trawi tylko część, to analogicznie zostanie wypłacona tylko część tych pieniędzy. Z ubezpieczeniem właściciel z pewnością nie ma obawy o to, czy może wyjechać i zostawić mieszkanie samemu bez nadzoru. Co by się nie stało, to jego ubezpieczenie mienia chroni go przecież przez skutkami finansowymi takich zdarzeń losowych, które mogłyby zagrozić jego mieszkaniu. To natomiast sprawia, że właściciele jest spokojny. Jeśli coś się stanie, wezwie na miejsce ubezpieczyciela i wspólnie oszacują powstałe straty.