Zimowe ferie: gdzie wysłać dzieci?

Do nadejścia zimy brakuje już naprawdę bardzo mało czas. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców już zastanawia się, gdzie wysłać dziecko na ferie. Nie tracą czasu także biura podróży i inni organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Szeroka oferta zimowego wypoczynku

Niektóre biura podróży obozy zimowe maja w ofercie już od dawna, inne dopiero

taką ofertę zamierzają wprowadzić. Wyjazdy na wypoczynek zimowy nie cieszą się w Polsce tak dużą popularnością, jak wypoczynek letni. Ale oferta przygotowana przez biura podróży jest naprawdę bardzo bogata. Oczywiste jest, że na miejsce zimowego wypoczynku wybierane są miejscowości położone w górach. Organizatorzy proponują zarówno wyjazdy do popularnych kurortów zimowych w Polsce, jak i zagranicznych. Jeśli chodzi o zagraniczne obozy zimowe, to krajem do którego chętnie wyjeżdżamy jest Słowacja. Na pewno popularność Słowacji wynika z tego, że oferuje ona mnóstwo doskonale przygotowanych tras narciarskich oraz mnóstwo atrakcji po nartach. Do tego Słowacja leży bardzo blisko Polski, plusem są także niższe ceny niż w krajach alpejskich. Oczywiście bardzo dobrze sprzedają się także wyjazdy do krajów alpejskich.

Zimowe ferie: gdzie wysłać dzieci?

Dla tych, którzy lubią sporty zimowe

Zdecydowana większość zimowych obozów skierowana jest do dzieci i młodzieży preferujących aktywny wypoczynek. Zimowiska mają wybitnie sportowy charakter. Do wyboru są obozy narciarskie, snowboardowe i łyżwiarskie. Są także obozy, w których mogą brać udział zarówno osoby, które jeżdżą na nartach, jak i na snowboardzie. Ogromne sukcesy Justyny Kowalskiej w narciarstwie biegowym sprawiły, że popularnością cieszą się także obozy, których uczestnicy mogą zdobyć lub szlifować umiejętność jazdy na biegówkach. Program zajęć dostosowany jest do wieku uczestników. Inne zajęcia proponowane są maluchom, a inne nastolatkom. Zimą organizowane są także obozy tematyczne, na przykład językowe.

 

Wyjazdy na obozy zimowe to dla wielu młodych ludzi okazja do tego, aby spędzić ferie aktywnie, a nie tylko przed monitorem i ze smartfonem w ręce.

Więcej na https://www.atas.pl/pl/obozyzimowe