Co należy wiedzieć o ubezpieczeniu zdrowotnym dla cudzoziemców?

Co należy wiedzieć o ubezpieczeniu zdrowotnym dla cudzoziemców?

Czy obcokrajowcy w naszym kraju mają prawo do darmowego leczenia? Okazuje się, że na to pytanie nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego, czy nasz kraj ma podpisane dane umowy z innymi państwami, czy też nie. A co jeśli taka umowa nie została podpisana, a dany cudzoziemiec będzie potrzebował pomocy? Sprawę na pewno rozwiąże ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowca (https://polisaobcokrajowca.pl/). Co o takowym ubezpieczeniu powinniśmy wiedzieć?

Kto powinien wykupić takie ubezpieczenie zdrowotne?

Obywatele Unii Europejskiej, którzy są ubezpieczeni w swoim kraju, to otrzymają w naszym kraju stosowną opiekę zdrowotną. Jednak, jeśli chodzi o osoby spoza Unii Europejskiej, to takiej możliwości nie ma. Dla takich właśnie osób dedykowane jest to ubezpieczenie. Nie będziemy musieli płacić za leczenie, gdy takową polisę mamy wykupioną. Dzięki ubezpieczeniu zdrowotnym możemy liczyć na pokrycie kosztów leczenia, czy też jego zwroty, gdy dojdzie do zachorowania, czy też jakiegoś wypadku. Warto się nad zastanowić. Na pewno ubezpieczenie to jest potrzebne. Niektóre osoby uważają, że jest to zbędne. Liczą na to, że nic złego się nie stanie. Oczywiście wszyscy na to liczymy, ale jednak musimy mieć świadomość, że wypadki chodzą po ludziach i nie mamy na nie w większości przypadków wpływu.

Obywatele Unii Europejskiej, którzy są ubezpieczeni w swoim kraju, to otrzymają w naszym kraju stosowną opiekę zdrowotną

Jaki jest zakres ubezpieczenia dla cudzoziemców?

Okazuje się, że zakres sam w sobie jest naprawdę bardzo szeroki. Ubezpieczenie to obejmuje pomoc oraz opiekę. Cudzoziemiec będzie się czuł w naszym kraju bezpiecznie. W ramach ubezpieczenia oferowane są badania, które są kluczowe dla diagnozy oraz całe leczenie. Polisa ubezpieczeniowa także pokryje koszty pobytu w szpitalu, a także koniecznych leków do wykupienia. Najczęściej w ramach takiego ubezpieczenia, osoba ubezpieczona może liczyć na pomoc podstawową dentysty. Nie trzeba się także obawiać o:

  • transport medyczny do szpitala,
  • transport medyczny do kraju zamieszkania,
  • transport zwłok do kraju zamieszkania.

Oferta dedykowana jest wszystkim cudzoziemcom spoza Unii bez względu na czas pobytu planowanego w naszym kraju

Przez jaki czas można korzystać z takiego ubezpieczenia?

Jest to niesamowicie ważna informacja. Oferta jest dedykowana (jak już powiedzieliśmy) obywatelom spoza Unii Europejskiej. Ubezpieczenie jest wykupowane na czas pobytu, który jest planowany w danym kraju. Maksymalnie dla osób posiadających wizę krótkookresową jest to trzy miesiące. Z kolei u osób mających wizę długookresową jest to ubezpieczenie wykupowane od trzech do trzydziestu sześciu miesięcy. Poza wizą długookresową może to także być zezwolenie na zamieszkanie, czy też pobyt czasowy. Można powiedzieć, że ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców sprawdza się absolutnie w każdej sytuacji.

Oferta dedykowana jest wszystkim cudzoziemcom spoza Unii bez względu na czas pobytu planowanego w naszym kraju. Polisa obejmuje osoby przebywające u nas maksymalnie 3 miesiące, które ubiegały się o wizę krótkookresową. Również jest potrzebne w przypadku pobytu w Polsce od 3 do 36 miesięcy na podstawie wizy długookresowej, pobytu czasowego lub zezwolenia na zamieszkanie. A więc sprawdza się w każdej sytuacji. W ofercie ubezpieczycieli znajdują się także polisy przeznaczone dla cudzoziemców, którzy w danym kraju podjęli zatrudnienie, czy też studiują.

Cudzoziemcy powinni się zapoznać ze wszelkimi ofertami, aby dokonać wyboru właściwego. Oczywiście mogą oni liczyć na pomoc doradcy ubezpieczeniowego. Wystarczy przedstawić mu swój cel podróży, długość pobytu oraz adres stałego zamieszkania, a na pewno doradzą odpowiednią polisę.

Back To Top