Ubezpieczenia chroniące rowerzystów

Ubezpieczenia chroniące rowerzystów

Rowerzyści coraz bardziej odpowiedzialnie podchodzą do jazdy po ulicach lub po ścieżkach rowerowych. Dlatego chętnie kupują polisy ubezpieczeniowe dla miłośników jednośladów.

Co zawiera pakiet dla rowerzysty?

Pakiety dla rowerzystów mogą różnić się od siebie w zależności od zakresu ochrony ujętego w konkretnym ubezpieczeniu. Niektórzy pasjonaci rowerów wolą wybrać tylko konkretne polisy, na przykład ubezpieczenie OC na rower lub NNW.

Najwygodniejszą formą zakupu ochrony jest zaopatrzenie się w pełny pakiet stworzony konkretnie dla rowerzystów. Dzięki niemu można uzyskać odszkodowanie na wypadek zniszczenia roweru lub starać się o wypłacenie pieniędzy z tytułu poniesionego mniejszego lub większego uszczerbku na zdrowiu.

OC dla każdego rowerzysty

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to polisa, którą powinien posiadać każdy odpowiedzialny rowerzysta. Dzięki niej, jeśli wyrządzi szkodę innemu uczestnikowi ruchu drogowego, nie będzie zmuszony do pokrycia odszkodowania z własnych pieniędzy. Każdy ubezpieczyciel określa konkretną sumę ubezpieczenia i do jej wysokości jest zobowiązany do pokrywania strat wyrządzonych przez osobę ubezpieczoną. Przykładowymi szkodami mogą być zarysowanie lakieru na czyimś aucie, zbicie szyby wystawowej lub potrącenie przechodnia.

Czy rower można ubezpieczyć?

Rower można ubezpieczyć na wypadek na przykład zniszczenia lub rabunku. Rower może paść ofiarą wandali, którzy uszkodzą koła lub siodełko. Polisa pozwala pokryć koszty naprawy zniszczeń. Ubezpieczenie może też zadziałać w przypadku rabunku, czyli siłowego odebrania pojazdu. Jeśli rower zostanie uszkodzony w wyniku nagłego wypadku, również zostanie wypłacone odszkodowanie. Warto w ten sposób zabezpieczyć swój pojazd, aby mieć środki na pokrycie ewentualnych strat.

NNW – ubezpieczenie niezbędne dla rowerzystów

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwego wypadku jest kolejną bardzo przydatną polisą. Dzięki niej poszkodowany rowerzysta otrzyma odszkodowanie za poniesiony uszczerbek na zdrowiu. Może to być na przykład złamana ręka lub uraz kręgosłupa. W zależności od zakresu ubezpieczenia może ono także obejmować określone kwoty wypłacane za pobyt w szpitalu lub zwrot wydatków poniesionych na powypadkową rehabilitację.

Ubezpieczenie zazwyczaj zawiera pakiet assistance, który zapewnia szeroką pomoc w organizowaniu powypadkowej pomocy. Dzięki assistance osoba ubezpieczona ma zapewniony transport do ośrodków medycznych, pomoc w domu lub organizowanie dodatkowych zabiegów pozwalających na powrót do zdrowia.

 

Back To Top