Ubezpieczenie dla cudzoziemca – na jakie się zdecydować?

Ubezpieczenie dla cudzoziemca – na jakie się zdecydować?

Aplikując o wizę do Polski lub planując przyjazd do kraju nad Wisłą, jako obcokrajowiec, należy zadbać o ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca (z którego ofertą zapoznasz się tutaj: https://polisaobcokrajowca.pl/). Podobnie w przypadku oczekiwania na kartę pobytu, najlepiej jest skorzystać z ubezpieczenia zdrowotnego. Proces aplikacji i przyznawania kart pobytu trwa długo, a w okolicznościach pandemii został jeszcze wydłużony. Aby nie ryzykować poniesienia wysokich kosztów leczenia czy też zbędnych problemów podczas pobytu warto wykupić ubezpieczenie zdrowotne już przed wyjazdem. Jakie istnieją możliwości ubezpieczenia zdrowotnego dla cudzoziemców i jak takie ubezpieczenie uzyskać – odpowiedź poniżej.

Ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców – dlaczego warto je mieć?

Niezależnie od długości czasu pobytu w Polsce, posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego pozwoli na spokojną głowę i uniknięcie niepotrzebnych komplikacji w trakcie wyjazdu. Zmiana klimatu i diety, podróż, zetknięcie z nieznanymi układowi odpornościowemu drobnoustrojami, może wywołać wiele nieprzyjemności, a nawet wymagać natychmiastowej konsultacji lekarskiej. Podstawowym krokiem, jaki należy podjąć w ramach odpowiedzialnego podróżowania, jest wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego na czas pobytu za granicą. Niekiedy, będzie ono konieczne już do uzyskania wizy na przyjazd do Polski. Zależy to od kraju z jakiego obcokrajowiec pochodzi.

Jakie ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca wybrać?

Biorąc pod uwagę czas trwania planowanego w Polsce pobytu można rozważyć zakup prywatnej, długotrwałej polisy zdrowotnej, który wyniesie średnio około 50 do 200 złotych miesięcznie. Jest to dobre rozwiązanie dla cudzoziemców mających zamiar podjąć w Polsce pracę (w przypadku umowy o dzieło lub zlecenie), a także oczekujących na decyzję w sprawie karty pobytu. Polisa taka, oferuje badania diagnostyczne, transport medyczny, szczepienia i o wiele tańszą, od jednorazowych wizyt w gabinecie lekarskim, opiekę medyczną. Prywatne polisy zdrowotne będą się różniły wysokością składek i oferowanymi w ramach ubezpieczenia usługami. Podczas dokonywania wyboru należy kierować się opisanym w polisie zakresem ochrony, własnymi potrzebami i stanem zdrowia. Warto wiedzieć, że na taki typ ubezpieczenia zdrowotnego decydują się nie tylko obcokrajowcy lecz także Polacy, pragnący mieć pewność szybkiego dostępu do lekarzy specjalistów.

Krótkotrwałe ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców

Na czas jednorazowych, krótkotrwałych pobytów najlepszym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie turystyczne, które obcokrajowiec może zakupić przed wyjazdem – jeszcze we własnym kraju.

Back To Top