Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowca – czy warto je posiadać?

Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowca – czy warto je posiadać?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób postanawia podczas urlopu wybrać się za granicę i poznawać zagraniczne zwyczaje oraz miejsca. Nic dziwnego – w końcu człowiek jest istotą, która chęć poznawania świata ma zakodowaną w DNA. Podróżnicy istnieli już w czasach przed naszą erą. Przed wyjazdem jednak nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że w innym państwie także może zdarzyć się nieoczekiwany wypadek – warto więc wspomnieć, że można zaopatrzyć się w ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowca, które może się bardzo przydać. Co zawiera i czy faktycznie warto je mieć nawet podczas kilkudniowej wycieczki?

UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE DLA OBCOKRAJOWCA – DLA KOGO JEST PRZEZNACZONE?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób postanawia podczas urlopu wybrać się za granicę i poznawać zagraniczne zwyczaje oraz miejsca

Takie ubezpieczenie jest dedykowane osobą przebywającym na terytorium innego państwa (w Strefie Schengen). Osoby, które nie mieszkają na terenie Unii Europejskiej, także mogą zaopatrzyć się w tego rodzaju polisę, gdy postanowią podróżować po UE w celach edukacyjnych lub turystycznych.

CO DOKŁADNIE WCHODZI W SKŁAD TAKIEGO UBEZPIECZENIA?

Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowca (podobnie zresztą jak każde inne) posiada własny zakres. Najczęściej obejmuje:

  • leczenie.
    pokrycie kosztów całego leczenia.
    transport medyczny pacjenta lub jego zwłok (do państwa, w którym zamieszkiwał).

Oczywiście każda oferta może działać na nieco innych zasadach i warto przejrzeć ich kilka lub nawet kilkanaście, aby wybrać najkorzystniejszą. Niezwykle przydatny będzie internet, dzięki któremu można z łatwością przeglądać różne oferty od różnych firm ubezpieczeniowych.

KOSZT TEGO TYPU UBEZPIECZENIA

Koszt ubezpieczenia (nie tylko dla obcokrajowców) różni się w zależności od zawartości oferty oraz wysokości ubezpieczenia

Koszt ubezpieczenia (nie tylko dla obcokrajowców) różni się w zależności od zawartości oferty oraz wysokości ubezpieczenia. Nie można jednoznacznie określić ceny – warto jednak skorzystać z internetowej porównywarki ubezpieczeń, która znacznie ułatwi wybór odpowiedniej polisy. Jeśli nie osoba nie korzysta w domu z internetu, może także pójść do agencji ubezpieczeniowej, która z pewnością udostępni porównywarkę, a klient będzie mógł na spokojnie zastanowić się, która opcja go najbardziej satysfakcjonuje.

CZY WARTO POSIADAĆ UBEZPIECZENIE DLA OBCOKRAJOWCÓW?

Jeśli podróże stanowią pasję lub jest to nawet „wypad” raz do roku warto poważnie zastanowić się nad takim ubezpieczeniem – w końcu nigdy się nie wie, co może zdarzyć się w danym momencie. Tym bardziej, że zdrowie i życie to nie gra, w której mamy 3 szanse – tutaj mamy tylko jedną. Posiadając taką polisę można czuć się nieco bezpiecznym – w końcu ma się pewność, że podczas ewentualnego wypadku otrzymamy należną pomoc.

Back To Top