Dlaczego warto stosować kosmetyki z witaminą C?

Dlaczego warto stosować kosmetyki z witaminą C?

Kosmetyki z witaminą C z dnia na dzień cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Wynika to przede wszystkim z właściwości, jakie wykazują przedmiotowe preparaty – kosmetyki z witaminą C skutecznie niwelują szary odcień cery oraz widoczne przebarwienia, przywracając skórze naturalne piękno i blask.

Dobroczynny wpływ witaminy C na skórę

O dobroczynnym wpływie witaminy C na organizm człowieka słyszał chyba każdy, warto jednak wiedzieć, że ten popularny składnik korzystnie oddziałuje także na skórę – nic więc dziwnego, że wielu producentów kosmetycznych oferuje preparaty pielęgnacyjne z zawartością witaminy C.

Co ważniejsze, wszystko wskazuje na to, że kosmetyki z witaminą C długo będą cieszyć się zainteresowaniem – witamina C, określana często mianem „eliksiru młodości”, w znaczny sposób przyczynia się do spowolnienia procesów starzenia się skóry, powodowanych przez wolne rodniki. Co ważniejsze, witamina C stymuluje także syntezę kolagenu w skórze, którego zawartość sukcesywnie maleje wraz z wiekiem.

Zaletą przedmiotowego składnika są także właściwości złuszczające i rozjaśniające.

Nietrudno więc zauważyć, że kosmetyki z witaminą C to rozwiązanie, które sprawdza się praktycznie w każdym przypadku, bez względu na typ cery, mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że witamina witaminie nierówna, dlatego też przed dokonaniem zakupu należy szczegółowo przeanalizować skład konkretnego kosmetyku.

Kwas L-askorbinowy, czyli czysta postać witaminy C, w rzeczywistości okazuje się składnikiem mało stabilnym, dlatego też wykorzystywanie tego komponentu w kosmetykach jest niewskazane.
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są w tym przypadku składniki stabilizujące, głównie polifenole oraz taniny, aczkolwiek muszą one mieć maksymalnie niską zawartość wody.

Ważne jest odpowiednie przechowywanie kosmetyków z witaminą C – przede wszystkim brak dostępu do światła. Odpowiednie przechowywanie sprawi, że kosmetyk przez długo czas zachowa pierwotne właściwości.

Reasumując, kosmetyki z witaminą C to doskonały sposób, by zachować młodość i świeżość skóry, należy jednak zwrócić uwagę na jakość konkretnego preparatu, w szczególności użyte w procesie produkcyjnym komponenty.