Jak szybko ubezpieczyć się przed wyjazdem zagranicznym?

Z zawarciem umowy ubezpieczenia w podróży wielu turystów czeka do ostatniej chwili. Wtedy to towarzystwa robią wszystko, ażeby uprościć i przyspieszyć zawarcie umowy. Na ten moment możliwe staje się zawarcie umowy nawet przez Internet. W jednej z firm ubezpieczeniowej za sprawą strony możliwe staje się dopełnienie formalności związanych z zakupem polisy.

To nie więcej niż kilka minut, bo przygotowane są specjalne pakiety, które już zostały dopasowane do preferencji większości klientów. W efekcie klient wypełnia 5-7 pól, żeby uzyskać informację o cenie ubezpieczenia w podróży. Potem zupełnie wystarczające staje się uzupełnienie danych wszystkich osób, które będą wyjeżdżać z nami. Konieczne staje się również opłacenie składki poprzez skorzystanie z systemu płatności on-line.

Jak wysyłane jest potwierdzenie zawarcia umowy?

Potwierdzenie zwarcia umowy wysyłane jest z kolei SMS-em i mailem. Dużym ułatwieniem jest uruchomione przez firmę ubezpieczeniową- internetowe Konto Klienta. Dzięki niemu każdy kto kupi on-line ubezpieczenie turystyczne, kolejną umowę będzie mógł zawrzeć jeszcze szybciej. Podobne rozwiązanie pozwala na to, że system zapamiętuje dane podawane ostatnio przez klienta. Jeśli jedzie więc na kolejny wyjazd za granicę w tym samym towarzystwie i kupuje ubezpieczenie on-line – dane osobowe tych osób będą automatycznie zostaną uzupełnione.

Konto klienta

Oczywiście jeśli skład wyjeżdżającej grupy się zmienia, zawsze również można dodać nowe dane. Posiadając konto klienta można też liczyć na informację o ciekawych promocjach i dedykowanych ofertach. Wydając kilkaset złotych czy kilka tysięcy na zagraniczny wyjazd, nie warto jest oszczędzać na dobrej polisie. Tym bardziej, że w porównaniu z wydatkami na wycieczkę to symboliczny koszt, a chodzi przecież o bezpieczeństwo bliskich nam osób. Na przykład trzydniowe ubezpieczenie na wyjazd na Ukrainę dla jednej osoby to koszt ok. 20 zł. Za tą kwotę można liczyć na pokrycie kosztów leczenia aż do 30 tys. euro, wypłatę świadczenia w razie nieszczęśliwego wypadku do 10 tys. zł, pokrycie roszczeń osób poszkodowanych przez turystę do 20 tys. zł i ubezpieczenie bagażu do 500 zł.