Kalkulator i zakup polisy

Od pewnego czasu coraz większa liczba kierowców decyduje się na skorzystanie z internetowych narzędzi do wyliczania wysokości składki obowiązkowego OC.

Kalkulator OC online to bardzo wygodne narzędzie. Dotąd, aby wykupić polisę musieliśmy wybrać się do biura towarzystwa ubezpieczeniowego, umówić się z agentem lub samodzielnie znaleźć odpowiednią ofertę w sieci. Wiele osób tłumaczyło sobie to postępowanie przywiązaniem do danego towarzystwa ubezpieczeniowego i zakresem usług. To fałsz. Ponieważ ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, jego zakres zawsze pozostaje taki sam. Główną różnicą pomiędzy dostępnymi na rynku ofertami jest cena. W zależności od tego, które towarzystwo ubezpieczeniowe wybierzemy, ta sama ochrona ubezpieczeniowa może kosztować nawet o kilkaset złotych więcej. Ceny są różne, bo różnorakie są interpretacje danych ryzyka, stosowane przez poszczególne firmy ubezpieczeniowe. Gdybyśmy chcieli przejrzeć oferty wszystkich towarzystw, to byłoby to niezwykle uciążliwe i przede wszystkim czasochłonne. Decydując się na zakup OC online, mamy większą możliwość przyjrzenia się wszystkim ofertom i wybrania tej, która okaże się najkorzystniejsza. Co więcej, korzystając z kalkulatora i wykupując polisę przez Internet, możemy liczyć na dodatkowe korzyści ekonomiczne. Towarzystwa ubezpieczeniowe przyznają bowiem rabaty nawet do dwudziestu procent, przy wyborze takiego sposobu zakupu polisy ubezpieczeniowej.

Kalkulator i zakup polisy

Korzystanie z kalkulatora i wyliczenie szybkie składki, a następnie wykupienie polisy to oszczędność naszego czasu. To szczególnie istotne dla tych osób, które na przykład zapomniały o wykupieniu ubezpieczenia. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i za kilkudniową zwłokę w wykupieniu polisy możesz zapłacić nawet kilka tysięcy złotych kary. Warto więc rozważyć zakup polisy przez Internet. Wybór oferty i zawarcie umowy na odległość trwają zaledwie chwilę, a po dokonaniu płatności dokumenty natychmiast dostarczane są na nasz adres elektroniczny. Całość operacji jest też całkowicie bezpieczna. Nasze dane nie zostaną przekazane na zewnątrz i nie wypłyną w zakresie innych transakcji.