Kosztowna podróż do domu z wakacji

Zagraniczne służby ratownicze, które zajmują się przeprowadzaniem akcji ratunkowych mogą wystawić ci niemały rachunek za wykonaną pomoc. Jeżeli wybrałeś się na zagraniczny urlop bez odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej to musisz liczyć się ze sporym ryzykiem związanym z Twoim pobytem.

Osoby planujące w czasie urlopu uprawiać sporty wodne lub chodzić po górach muszą zwrócić szczególną uwagę na zapisy znajdujące się w umowie ubezpieczeniowej, które dotyczą wszelkich kwestii powiązanych z kosztami ratownictwa i poszukiwania. Nie należy również bagatelizować konieczności zorganizowania pomocy i przewiezienia osoby ubezpieczonej do kraju. Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że dobra polisa będzie w stanie uchronić Cię od niemałych kłopotów finansowych. Ponadto koszty ratownictwa i poszukiwania w rejonie Morza Śródziemnego turystów uprawiających sporty wodne sięgają kwot 20 000 zł.

Kiedy poniesiemy największe koszty?

Niemniej jednak największe koszty wiążą się z zaangażowaniem helikoptera, co zwykle kosztuje 13-17 tys. zł. A jak wiadomo jest to najszybszy sposób dostarczenia poszkodowanego do placówki medycznej. Przykładowe koszty akcji ratowniczych i poszukiwawczych oraz transportu z miejsca zdarzenia 20 tys. zł. – transport na terenie Nepalu z wysokich partii gór do szpitala po wystąpieniu choroby wysokościowej, 18 tys. zł – transport helikopterem z placu budowy do szpitala po wypadku przy pracy na wysokościach w Niemczech, 12,5 tys. zł – transport helikopterem ze stoku do szpitala po urazie narciarskim we francuskich Alpach, 39 tys. zł – repatriacja z Meksyku po wypadku na skuterze wodnym, skutkującym urazem nogi.

Korzyści z ubezpieczenia turystycznego

Jak widać to wszystko wiąże się z niebywałymi kosztami wobec czego konieczne staje się, aby zabezpieczyć się na wypadek wielu przykrych zdarzeń. Polisa ubezpieczeniowa podczas wyjazdu zagranicznego jest warunkiem koniecznym, o którym w żadnym wypadku nie należy zapominać. Zdając sobie sprawę z korzyści jakie niesie będziemy mogli uchronić się na wypadek wielu przykrych zdarzeń losowych, na które w większości przypadków nie będziemy mogli mieć wpływu.