O czarnej karcie kredytowej

O czarnej karcie kredytowejBezgotówkowe transakcje są dzisiaj niezwykle popularne. Do tego typu płatności niezbędna jest karta płatnicza. Wśród nich wyróżnić można karty kredytowe. Jest ich kilka, największe różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami kart kredytowych to udostępniany przez bank limit. Do kart, które wyróżniają się szczególnie dużym limitem należą czarne karty kredytowe.

Czarne karty kredytowe są w naszym kraju rzadkością. To produkt, który może zostać wykorzystany do zapłacenia za luksusowy samochód albo jacht. Limit na czarnej karcie kredytowej jest na tyle wysoki, że dokonanie płatności za wyjątkowo drogie artykuły nie stanowi żadnego problemu. W ciągu roku banki wydają bardzo małe ilości czarnych kart kredytowych. Wśród działających obecnie w Polsce banków są i takie, które nie zdecydowały się na ich wprowadzenie do swojej oferty. Czarna karta kredytowa jest wyjątkowo ekskluzywna; w większości przypadków to bank proponuje klientowi jej wydanie. To jedna z różnic pomiędzy zwykłą (klient zwraca się do banku o jej wydanie sam) kartą kredytową a czarną. Aby bank zaproponował czarną kartę kredytową na rachunek klient muszą wpływać wysokie sumy albo musi on mieć milionowe aktywa.

Kredyt na czarnej karcie jest jednym z najtańszych. W sporej części banków klienci nie ponoszą też żadnych opłat związanych z posiadaniem i korzystaniem z czarnej karty kredytowej. Są jednak i takie, w których roczna opłata za posiadanie czarnej karty kredytowej jest bardzo wysoka. Po dokonaniu nią określonego limitu transakcji w ciągu roku, banki rezygnują z opłat. W ramach czarnej karty kredytowej klienci mogą liczyć na szereg dodatkowych usług. Posiadacze czarnej karty kredytowej mogą liczyć na:

  • dodatkowe ubezpieczenie medyczne obejmujące między innymi koszty leczenia za granicą;
  • usługi consierge;

Niektóre banki do czarnej karty kredytowej dodają także Priority Pass bez opłat i limitu wejść do znajdujących się na lotniskach salonach VIP.

Limit na czarnej karcie kredytowej jest bardzo wysoki. Aby ja dostać trzeba też mieć bardzo wysokie dochody.