preload preload preload preload preload preload

Warning: file_get_contents(http://search.twitter.com/search.atom?q=from:zser&rpp=1) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 410 Gone in /home/wdz1/domains/ab-ubezpieczenia.pl/public_html/wp-content/themes/silveroak/includes/rsstweet.php on line 20
0 komentarzy | Lut 21, 2017

Ubezpieczenie autoszyba na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie autoszyba na co zwrócić uwagę?Warto ubezpieczyć szyby. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Są to najdelikatniejsze części samochodu, łatwo ulegające zniszczeniu i to nie tylko w sytuacji kolizji czy wypadku. Warto jednak sprawdzić kilka kwestii, zanim zdecydujemy się na ten rodzaj ubezpieczenia, ponieważ produkt ten różni się nieco w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Zalety ubezpieczenia szyb

Ubezpieczenie szyb samochodowych ma wiele zalet. Po pierwsze umożliwia odszkodowanie i naprawę tej najdelikatniejszej części auta wówczas kiedy nawet nie mamy ubezpieczenia autocasco. I tu już pierwsza sprawa – różnie podchodzą do tego różne TU. W niektórych istnieje możliwość zakupu tego ubezpieczenia jako dodatkowe do samego OC. To dobre rozwiązanie dla osób, które z różnych względów nie chcą bądź nie mogą wykupić pełnego ubezpieczenia autocasco. Dobre jest to rozwiązanie na przykład dla starych aut, dla których często nie decydujemy się na autocasco. Także w sytuacji kiedy wykupujemy autocsco w wersji minicasco, czyli odszkodowanie tylko w wypadku szkody całkowitej warto pomyśleć o uzupełnieniu go o ubezpieczenie szyb samochodowych. Szyby bowiem często ulegają uszkodzeniu bez kolizji czy wypadku. Wystarczy kamień spod kół innego auta, gałąź, która upadnie z drzewa czy działanie wandala. Przy tej okazji warto sprawdzić jakie wyłączenia stosuje w tym zakresie wybrane przez nas towarzystwo ubezpieczeniowe. Może się bowiem okazać, ze odpowiada tylko za uszkodzenia powstałe w następstwie nagłego zdarzenia ale już nie obejmuje tych, które powstają podczas eksploatacji samochodu, co będzie szczególnie ważne w przypadku aut starszych.

Co z tymi zniżkami…?

Największą zaletą jaką posiada ubezpieczenie szyb samochodowych jest fakt, że likwidacja szkody z tej polisy nie skutkuje utratą zniżek z autocasco. Ale ostrożnie. Działa to w większości towarzystw tylko pod warunkiem, że wznawiamy polisę na kolejny okres w tym samym TU. Inne bowiem potrafią nie honorować auto szyby i traktować to jako likwidację z autocasco a co za tym idzie – obniżenie zniżek.

Podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie opon i szyb samochodowych
  2. Czy warto ubezpieczyć szyby w samochodzie?
  3. Ubezpieczenie naszego auta
  4. Autocasco, czyli na co uważać, wykupując AC komunikacyjne
  5. Autocasco: zakres ubezpieczenia, kryteria wyliczania składki