Ubezpieczenie autoszyba na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie autoszyba na co zwrócić uwagę?Warto ubezpieczyć szyby. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Są to najdelikatniejsze części samochodu, łatwo ulegające zniszczeniu i to nie tylko w sytuacji kolizji czy wypadku. Warto jednak sprawdzić kilka kwestii, zanim zdecydujemy się na ten rodzaj ubezpieczenia, ponieważ produkt ten różni się nieco w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Zalety ubezpieczenia szyb

Ubezpieczenie szyb samochodowych ma wiele zalet. Po pierwsze umożliwia odszkodowanie i naprawę tej najdelikatniejszej części auta wówczas kiedy nawet nie mamy ubezpieczenia autocasco. I tu już pierwsza sprawa – różnie podchodzą do tego różne TU. W niektórych istnieje możliwość zakupu tego ubezpieczenia jako dodatkowe do samego OC. To dobre rozwiązanie dla osób, które z różnych względów nie chcą bądź nie mogą wykupić pełnego ubezpieczenia autocasco. Dobre jest to rozwiązanie na przykład dla starych aut, dla których często nie decydujemy się na autocasco. Także w sytuacji kiedy wykupujemy autocsco w wersji minicasco, czyli odszkodowanie tylko w wypadku szkody całkowitej warto pomyśleć o uzupełnieniu go o ubezpieczenie szyb samochodowych. Szyby bowiem często ulegają uszkodzeniu bez kolizji czy wypadku. Wystarczy kamień spod kół innego auta, gałąź, która upadnie z drzewa czy działanie wandala. Przy tej okazji warto sprawdzić jakie wyłączenia stosuje w tym zakresie wybrane przez nas towarzystwo ubezpieczeniowe. Może się bowiem okazać, ze odpowiada tylko za uszkodzenia powstałe w następstwie nagłego zdarzenia ale już nie obejmuje tych, które powstają podczas eksploatacji samochodu, co będzie szczególnie ważne w przypadku aut starszych.

Co z tymi zniżkami…?

Największą zaletą jaką posiada ubezpieczenie szyb samochodowych jest fakt, że likwidacja szkody z tej polisy nie skutkuje utratą zniżek z autocasco. Ale ostrożnie. Działa to w większości towarzystw tylko pod warunkiem, że wznawiamy polisę na kolejny okres w tym samym TU. Inne bowiem potrafią nie honorować auto szyby i traktować to jako likwidację z autocasco a co za tym idzie – obniżenie zniżek.