Ubezpieczenie naszego auta

Decydując się na kupno wymarzonego samochodu należy zdać sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności i to nie tylko jako kierowcy. O auto należy odpowiednio dbać, pamiętać o częstych przeglądach czy wymianie szybko zużywających się części. To też pamiętanie o opłacaniu ubezpieczenia, które jest niezbędne.

Ubezpieczenie AC, czyli tzw. Autocasco jest pewien rodzaj dobrowolnie wykupionego ubezpieczenia. Obejmuje ono całe podstawowe, a także dodatkowe wyposażenie naszego samochodu, chroni je zarówno przed uszkodzeniami różnego rodzaju, jak i kradzieżą. Oczywiście wykupiony pakiet zależy od nas oraz konkretnej oferty, ale najczęściej obejmuje on sytuacje takie jak kolizje z innymi autami, wypadki z osobami czy zwierzętami, różne zniszczenia spowodowane przez inne osoby lub zwierzęta i wypadki takie jak np. pożar czy powódź.

Kradzież samochodu i części samochodowych

Ubezpieczenie naszego autaOchrona obejmuje również kradzież samochodu lub tylko jego części. Oprócz tego pakietu dostępna jest jeszcze inna popularna polisa OC. Jest to ubezpieczenie związane z odpowiedzialnością cywilną, dla wszystkich posiadaczy pojazdów jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Warto pamiętać, że jesteśmy odpowiedzialni za wszelkie szkody wyrządzone osobom trzecim na drodze. Takie ubezpieczenie pokrywa więc koszty np. zniszczonego auta.

Oferta ubezpieczeniowa minicasco

Wielu ubezpieczycieli wprowadziło też ofertę zwaną minicasco. Określana jest najczęściej jako okrojona wersja autocasco, które z kolei jest bardziej szczegółowe i kompleksowe. Ta okrojona oferta zawiera ubezpieczenie od kilku rodzajów zdarzeń jak pożar czy kradzież. Ważny jest też punkt, który mówi, że koszty naprawy będą pokryte, jeżeli przekroczą one ponad 70 procent wartości naszego samochodu. Najczęściej ochrona ta nie obejmuje takich zdarzeń jak np. stłuczki z innym autem. Oferta ma więc swoje minusy, ale też i plusy. Jest bowiem idealną ofertą dla osób, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z jeżdżeniem i zwyczajnie nie stać ich na wykupienie większego pakietu. Decydując się na wykupienie oferty warto rozważyć wszystkie opcje.

Zobacz więcej: www.mtu24.pl