Ubezpieczenie turystyczne, a choroba przewlekła

Chorujesz lub chorowałeś przewlekle? Miałeś styczność z nadciśnieniem, wrzodami, cukrzycą, nowotworem, niewydolnością któregoś z narządów lub inną chorobę charakteryzującą się długotrwałym przebiegiem? Jeżeli masz w planach wyjazd za granicę to bezwzględnie powinieneś wykupić ubezpieczenie turystyczne na wypadek nasilenia się objawów tej choroby.

Zwyżka za takie rozszerzenie potrafi zwiększyć cenę polisy nawet trzykrotnie. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że jak tylko towarzystwo ubezpieczeniowe nabierze podejrzeń, że Twoja choroba wynikała z wcześniejszej historii leczenia może dojść do sytuacji, że odmówi pokrycia poniesionych na leczenie kosztów.

Żądanie historii leczenia

Dlaczego tak się stanie? Standardowym wyłączeniem odpowiedzialności ubezpieczyciela są zdarzenia – w tym wypadku również choroba, które powstałe jeszcze przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co byłoby tylko podłożem choroby za granicą to firma ubezpieczeniowa ma pełne prawo zażądać historii leczenia w kraju z kilku ostatnich lat. Ponadto może wstrzymać płatność za rachunki. To na pewno bardzo mocno wydłuży drogę likwidacji szkód.

Odmowa pokrycia kosztów leczenia szpitalnego

Nie wykluczone również, że na końcu nastąpi odmowa pokrycia kosztów leczenia. A wtedy trzeba będzie wszystkie rachunki za szpital, wizyty u lekarza, czy transport medyczny do kraju płacić z własnej kieszeni. A wiadomo są to wysokie koszty wobec czego znacznie lepszym pomysłem jest zabezpieczenie się poprzez posiadanie odpowiedniego pakietu ochrony. Ubezpieczenie podróżne dopasowane do potrzeb i wymagań jest gwarancją spędzenia urlopu w spokoju. Wtedy to bez obaw będziesz mógł skupić się na odpoczynku, a nie zamartwiać się konsekwencjami swojej nieuwagi. Wiele cennych informacji w temacie będziesz mógł pozyskać ze stron internetowych wobec czego warto, abyś do nich sięgnął. Jest to na pewno rozwiązanie wielu problemów wobec czego pamiętaj o nim.