Ubezpieczenie turystyczne, czyli gwarancja spokoju podczas urlopu

Ubezpieczenie turystyczne, czyli gwarancja spokoju podczas urlopuWakacje powinny być czasem relaksu i wypoczynku. Niestety, wypadki chodzą po ludziach, a bardzo często w parze z nimi chadzają też przypadki. Choroba, kontuzja lub inne zdarzenie losowe to czynniki, które mogą skutecznie pokrzyżować wakacyjne plany, o ile wcześniej nie wykupiłeś ubezpieczenia turystycznego.

Takie rzeczy po prostu się zdarzają. Nie każdemu służy zmiana klimatu, więc o infekcję nie trudno. W egzotycznych zakątkach świata występują bakterie, z którymi nie stykamy się w Polsce. W wakacyjnej euforii łatwo zapomnieć o ostrożności i poślizgnąć się, choćby pod prysznicem. Czy tych kilka przykrych zdarzeń musi być równoznaczne z końcem wakacji? Oczywiście, że nie!

Ubezpieczenie turystyczne, czyli gwarancja spokoju

Mając wykupioną odpowiednią polisę nie musisz się niczym przejmować. Wystarczy, że skontaktujesz się z centrum obsługi. Twój ubezpieczyciel przyjmie od Ciebie zgłoszenie, udzieli Ci informacji o najbliższych placówkach medycznych, weźmie na swoje barki wszystkie koszty, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, zorganizuje transport do wybranej placówki.

W niektórych sytuacjach okazuje się, że dla odzyskania zdrowia, konieczne jest dłuższe leczenie. W takich sytuacjach Twój ubezpieczyciel zajmie się organizacją transportu do Polski. Zazwyczaj bywa jednak tak, że podróżujemy nie samotnie, a z rodziną. Sytuacja komplikuje się w momencie, gdy chory jest jedynym kierowcą lub samotnie opiekuje się nieletnimi pociechami. Ubezpieczenie turystyczne zabezpiecza także takie przypadki. W razie konieczności, TU przyśle kierowcę, który dokończy za Ciebie podróż. Także zorganizowanie opieki nad dziećmi nie stanowi problemu dla ubezpieczyciela.

Płatna opieka medyczna

W wielu krajach europejskich bywa tak, że w pewnych sytuacjach, to poszkodowany ponosi koszty akcji ratunkowej, przeprowadzanej w górach. Taka sytuacja może dosłownie pozbawić wszystkich oszczędności życia. Zastanów się, czy warto ryzykować? Za relatywnie niewygórowaną cenę kupujesz gwarancję spokoju, bo wiesz, że w każdej niespodziewanej sytuacji możesz liczyć na pomoc. Skup się na odpoczynku, resztę zostaw swojemu ubezpieczycielowi.

Ubezpieczenie turystyczne znajdziesz m.in. w ofercie Gothaer: https://www.gothaer.pl/