Wybierz najtańsze OC

Chociaż coraz bardziej popularne, ubezpieczenia AC oraz wszelkiego rodzaju rozszerzone pakiety ubezpieczeń, na przykład Assistance, cały czas nie są jeszcze powszechne. Wciąż bardzo duża grupa osób decyduje się tylko na ubezpieczenie OC, czyli na ubezpieczenie obowiązkowe. Jest to ich świadomy wybór i jeśli są dobrymi kierowcami, najprawdopodobniej nie będą mieli z tego powodu żadnych problemów. W ich sytuacji konieczne jest wybranie takiego ubezpieczenia, które będzie najtańsze.

Wybierz najtańsze OC

Czy najtańsze nie oznacza najgorsze?

W przypadku ubezpieczenia OC ubezpieczony jest kierowca. Elementem, od którego jest ubezpieczony, jest jego odpowiedzialność cywilna, czyli obowiązki wynikające z sytuacji, w której z jego winy doszło do strat na majątku osoby trzeciej. Teoretycznie obejmuje to też uszkodzenia ciała osoby trzeciej, chociaż w tym przypadku polski system jest dość skomplikowany i w praktyce koszty ponosi przede wszystkim NFZ. Mniejsza jednak o to. Liczy się to, ubezpieczenie OC komunikacyjne sprawia, że jeśli nabroimy za kierownicą, poniesiemy za to potencjalną odpowiedzialność karną, ale odpowiedzialność finansowa dotknie nas tylko w niewielkim zakresie lub wcale. Ubezpieczenie OC komunikacyjne to wspaniała rzecz, ale czy warto sobie zatem kupić dobre i drogie ubezpieczenie OC? Nie, ponieważ każde ubezpieczenie OC komunikacyjne jest w zasadzie takie samo.

Dla nas o wszystko jedno

Dlaczego wybieramy jednego ubezpieczyciela, a nie drugiego? Bo oferuje nam lepsze warunki ubezpieczenia. To oczywiste. Jeśli jednak chodzi o ubezpieczenie OC komunikacyjne, nie ma czegoś takiego, jak równe warunki ubezpieczenia. Wszystkie oferty są takie same i to poszkodowany musi się potem Mierzyc z ubezpieczeniem. Nasza odpowiedzialność ogranicza się do zapłacenia składki i są to wszystkie kontakty, jakie kiedykolwiek będziemy mieli z ubezpieczycielem. W związku z tym żadnego sensu nie ma poszukiwanie najlepszych warunków oferty. Wszystkie są takie same i wystarczy wybrać tę, która za to samo wymaga od nas najmniej pieniędzy.

Więcej na https://www.mtu24.pl/